Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeSun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeThu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeThu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeThu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.team-forum.net :::Regjistrohuni plz....
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeFri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeThu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeThu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeThu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeSun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeTue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeSat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeFri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
OwneR
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
Sela
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
sirena
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
berati123
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
leeni
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
fiki
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
bujari
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
vaLdrin.I
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
sheta
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_lcapUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. I_voting_barUshtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Vote_rcap 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
March 2024
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Gallery
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Empty
Partneret

KDG-Crew.eu


 

 Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
Vizitor




Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Empty
MesazhTitulli: Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re.   Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re. Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 6:12 pm

USHTARI I SE ARDHMES

Ushtari qendron ne nje llogore i veshur me nje jelek kundraplumbi me nje pushke me rreze lazer ne dore, i pajisur me nje videokamer dhe nje kompjuter. Ky eshte parashikimi i ushtarit amerikan te se ardhmes. Kembesoria amerikane do te pajiset vitet qe do te vijne me teknollogji te reja.
Me ane te videokamerave ushtaret do te jene ne gjendje te shohin pikeshenjestren ne nje ekran dhe te godasin ne shenje pa patur nevoje te shfaqin hapur trupin e tyre. Me ane te nje kamere tek pushka e cila eshte e lidhur me nje sistem kopjuterik ai do te mund te dergoje filmime nga zona e luftes drejtpersedrejti ne Shtabin e Pergjithshem.
Sistemi i vozitjes GPS i tregon ushtarit pozicionin e armikut dhe duke shtypur disa susta do te jete ne gjendje te marre te dhena mbi numrin dhe armatimin e armikut. Ne nje harte elektronike ushtari do te mund te markoje pikeshenjestra per p.sh. goditje me artileri.
Ky sistem i ri do te vihet ne prove nga amerikanet ne vjeshte kurse vitin tjeter do te vihet ne perdorim. Ai do te dhjetefishoje aftesine e ushtarit.
Ushtari i se ardhmes ka ne kokoren e tij shume sy kamerash dhe sensoresh. Nepermjet tyre merr dhe dergon te dhena dhe ka nje kend vezhgimi prej 360 gradesh. Ne nje ekran perpara syve ushtari do te mund te shohe prapa, mund te shohe te dhena dhe harta dhe te jete ne gjendje te dalloje shokun nga armiku edhe naten. Veshja e tij do te mund te ftohe apo ngrohe trupin e tij. Gjithashtu do te mund ta mbroje ate prej lendeve luftarake biollogjike dhe kimike. Brenda saj do te kete te dhena kompjuterike dhe antena. Pajisje te ndjeshme brenda veshjes kontrollojne gjendjen psikollogjike te ushtarit: temperaturen, goditjet e zemres, lodhjen, stresin.
Sistemi i armeve qe do te kete dore ushtari do te jete teper i lehte, me plumba 15 milimetersh qe deri ne largesine prej 1000 metrash do te jene te mundur te telekomandohen apo do te jene te pajisur me sensore qe kerkojne per nje trup te ngrohte.
Disa prej ketyre teknollogjive jane vene qe tani ne pune

Question GenIus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ushtari i Sė Ardhmes !!! Teknoligji e Re.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Shkencė / Kuriozitete-
Kėrce tek: