Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
August 2018
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
HarM
WebMaster
WebMaster
avatar

Number of posts : 177
Age : 24
Location : ne Softks.tk
Registration date : 09/07/2008

MesazhTitulli: SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN   Thu Jul 10, 2008 10:30 am

Gjetja e IP-se se dikujt gjate chatit me MSN messenger

Faktikisht kjo eshte dicka mjaft e thjeshte per tu bere, pa patur nevoje te perdoren teknika reversing.
Adresa IP e dikujt qe ben chat me ju behet e dukshme vetem ne rastin kur ekziston nje lidhje direkte; pra psh. kur dergoni ose pranoni nje skedar nepermjet MSN messenger. Gjate chatit, mesazhet dergohen nepermjet serverit i cili fsheh IP-ne e viktimes suaj dhe te juajen. Por gjate dergimit ose marrjes se nje skedari ekziston lidhje e drejtperdrejte ndermjet dy kompjuterave.
Keshtu qe per te marre IP-ne pranoni nje trannsferim skedari ose dergoni vete nje skedar (Do nje fotografi te timen apo kameren?), dhe gjate procesit te transferimit ne dos prompt shkruani netstat dhe ekzekutojeni.

Tabela do te jete dicka e tille :

Proto Local Address Foreign Address State
TCP force-intruder:1033 msgr-ns29.msgr.hotmail.com:1863 ESTABLISHED
TCP force-intruder:1040 msgr-sb36.msgr.hotmail.com:1863 ESTABLISHED
TCP force-intruder: <REMOTE HOST> ESTABLISHED

Emri i pare ne liste do te jete ai i serverit te chatit. Mund te kete me shume se nje, varet se me sa persona bisedoni njeheresh (prandaj ju rekomandoj qe gjate nje pune te tille te mbani sa me pak lidhje te hapura per arsye lehtesie). Ne tabele do te gjeni edhe viktimen tuaj me dicka qe mund ti ngjaje kesaj psh futja kot:
"host550v.ppp.aol5.com" ose thjesht nj IP "192.168.90.165".

Nqs deshironi adresen mund ta vini ne programin tuaj te Trace IP dhe te merrni edhe me teper info per sistemin tjeter.

Tani qe dini si te gjeni IP e nje sistemi tjeter eshte koha ta gjurmoni (Trace), e te mblidhni dhe disa detaje te tjera mbi kete IP.

Tracing ose gjurmimi i nje IP-je eshte mjaft i thjeshte. Mund ta beni duke pedorur programe si Neotrace te cilet jane falas :

Visual Trace
Neotrace
3D Trace

ose duke u mbeshtetur tek vetja juaj dhe te DOS.
Une do tju keshilloja DOS-in dhe komanden e tij tracert per te gjurmuar nj IP sepse perdorja e tij do tju mesonte te mos vareni nga programe te tjera (pra te mos jeni thjesht nje Lamer qe shfrytezon punen e te tjereve), te keni nje vizion me te qarte te asaj qe pame deri tani + ju garantoj se do te ndiheni me te kenaqur me veten kur te perfundoni. Programet i keni po aty pasi te keni mesuar te veproni vete. Mos filloni te qani...Per me teper do te shikoni se si funksionojne gjerat dhe si gjurmohet IP-ja nga network-et qe i asociohen ketij procesi.
Le ti hedhim nje sy komandes tracert ne DOS , nje nga te mirat e pakta te Microsoft-it. Eshte dicka qe me te vertete ben pune gjate gjurmimit te nje IP.Hapni nje dritare DOS dhe shkruani tracert.

C:\windows>tracert

Usage: tracert [-d] [-h maximum_hops] [-j host-list] [-w timeout] target_name

Opsonet qe shikoni:
-d Mos i kthe adresat ne hostname.
-h maximum_hops Maksimumi i hops-ave gjate kerkimit te shenjestres.
-j host-list Elimino afishimin e routerave gjate listes se host-eve.
-w timeout Pret per timeout ne milisekonda per cdo pergjigje.

Me hops nenkuptohen kercimet (hop ketu e hop atje). Ndodh nje hop (nje kercim) kur kalohet nga nje router ne nje tjeter. Routerat imagjinojini si shtyllat ose gozhdat qe mbajne fillin qe ju lidh ju me sistemin tjeter LoL.
Kjo do te ishte pak a shume lista e opsioneve dhe kuptimi i tyre. Pak a shume keto opsione nuk sjellin ndonje ndryshim. E shumta qe ju mund te beni eshte te rrisni kohen e timeout ne milisekonda duke perdorur -w nqs keni nje lidhje te ngadalte; ose -d nqs nuk deshironi afishimin e adresave si hostname.
Standart tracert ekzekuton 30 hopsa ne gjurmim. Me -h mund te percaktoni nr e hopsave qe doni te kryen
Arrow erMal.I
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.softks.tk
sirena
V.I.P
V.I.P


Number of posts : 38
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN   Sat Nov 01, 2008 1:28 pm

oki
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
SelaNumber of posts : 50
Registration date : 01/11/2008

MesazhTitulli: Re: SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN   Sun Nov 02, 2008 4:46 pm

e kom dit qeto,por gjithsesi flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
OwneR
WebMaster
WebMaster
avatar

Number of posts : 155
Age : 24
Location : USA
Registration date : 14/03/2009

MesazhTitulli: Re: SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN   Sat Mar 14, 2009 5:39 pm

thnx njeri shum a a Very Happy:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SI t'i ia gjejme IP dikujt permes MSN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: