Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Lista e domainave me te rrezikshem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
HarM
WebMaster
WebMaster
avatar

Number of posts : 177
Age : 24
Location : ne Softks.tk
Registration date : 09/07/2008

MesazhTitulli: Lista e domainave me te rrezikshem   Thu Jul 10, 2008 3:54 pm

Ekspertėt e kompanisė pėr siguri, McAfee kanė publikuar njė raport jashtėzakonisht tė thuktė pėr rrezikun potencial i cili u kėrcėnohet njerėzve tė cilėt shėtisin nėpėr internet kur vizitojnė domene tė caktuara.
Si domenet mė tė rrezikshme, nė tė cilėt mė sė shpeshti mund tė sulmohet kompjuteri, McAfee ka theksuar .hk (Hong Kong), .cn (Kina) dhe .info. Nga tė gjithė domenet .hk tė cilėt McAfee i ka analizuar, 19.2 pėr qind e tyre janė potencialisht tė rrezikshėm pėr vizitorėt, derisa rreziku nė .cn domenin ėshtė 11.8 pėr qind, derisa .info ėshtė i treti me 11.7 pėr qind.

Nga domenet tjera, rrezik i madh kėrcėnon nga ai rumun .ro, ku mund tė infektoni kompjuterin nė 6.8 pėr qind, si dhe atij rus .ru ku rreziku ėshtė gjashtė pėr qind.

Si domeni mė i sigurt ka dalė tė jetė .gov.

Ky ėshtė viti i dytė me radhė qė kompania McAfee publikon raportin e vet tė emėruar 'Mapping the Mal Web', derisa ky i sivjetmi ėshtė bėrė me njė mostėr prej 9.9 milionė hapėsirave tė uebit nė mbarė botėn. (telegrafi)
__________________
erMal.I
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.softks.tk
 
Lista e domainave me te rrezikshem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Internet-
Kėrce tek: