Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Shejtani futet nė zemra nė gjashtė mėnyra.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Shejtani futet nė zemra nė gjashtė mėnyra.   Thu Jul 10, 2008 5:17 pm

Shejtani futet nė zemra nė gjashtė mėnyra

Es-Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuhu

Janė gjashtė rrugė apo mėnyra pėr t'u futur Iblisi (shejtani) nė zemrėn tėnde e cila duhet tė jetė e lidhur vetėm me Allahun.Je i obliguar qė t'i dish kėto mėnyra pėr tė pasur kujdes dhe pėr t'u ruajtur e pėr tė parė veten se ku ka arritur Iblisi tek ti, e nėse e gjen veten nė grada tė larta,dije pra se atėherė je armiku mė i madh i Iblisit ... Allahu ju ruajt ..Rruga (mėnyra) e parė:
Tė thotė bėn kufėr,e nėse bėn,atėherė rehatohet dhe nuk brengoset mė pėr ty .Rruga e dytė:
Nėse largohesh nga kjo mėnyrė dhe je mbrojtur nga ajo (mėnyra e parė) vjen tek ti dhe ta zbukuron bidatin (risinė) pėr ndonjė vepėr apo fjalė dhe mendon se je nė hak e harron se ēdo bidat ėshtė humbje dhe ēdo humbje ėshtė nė zjarr.


Rruga e tretė:
Nėse je mbrojtur nga e para dhe e dyta,atėherė kalon nė tė tretėn dhe ajo ėshtė mėkati i madh,derisa tė bėje qė tė veprosh mėkat prej mėkateve tė mėdha,por me pendim dhe istigfar e falė Allahu siē kanė thėnė dijetarėt : Nuk ka mėkat tė vogėl me vazhdueshmėri nė tė – dhe nuk ka mėkat tė madh me (kur bėhet) istigfar .


Rruga e katėrt:
E nėse je mbrojtur nga rrugėt apo mėnyrat e kaluara,tė vjen me mėkat tė vogėl qė ėshtė me ty ky mėkat gjithnjė,derisa tė tė mungojnė tė mirat tua dhe tė tė ndalė pėr ngritjen tėnde nė xhenet me tė sinqertit dhe shehidat. Por inshaAllah me pendim tė falen kėto mėkate tė mėdha
.Rruga e pestė:
E nėse pendohesh nga tė gjitha kėto,ti pra konsiderohesh tash nė gradėt e larta te Iblisi,atėherė tė vjen me rrugėn e pestė dhe tė angazhon me gjėra qė janė me vlerė mė pak nga ato mė tė lartat, dhe tė bėn tė angazhohesh nė largimin e pengesės nga rrugėt edhe pse kjo ėshtė pjesė e imanit por nuk ėshtė mė e vlershmja dhe kėshtu me radhė ...


Rruga e gjashtė:
E nėse je i mbrojtur nga tė gjitha kėto, atėherė pėrdor mėnyrėn mė tė vėshtirė dhe mė tė rėndė .Mėnyrė e cila nuk kanė shpėtuar nga ajo as Pejgamberėt (Alejhimu selam), e ajo ėshtė mashtrimi i familjarėve dhe farefisit qė janė rreth teje prej njerėzve,pėr tė tė ofenduar apo nėnēmuar apo pėr tė tė penguar ty ...


A e gjete pra gradėn tėnde te Shejtani i mallkuar ?!!!!


Arrow GenIus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shejtani futet nė zemra nė gjashtė mėnyra.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Feja Islame-
Kėrce tek: