Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Shejtani nuk lodhet dhe ėshtė kembngulės.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Shejtani nuk lodhet dhe ėshtė kembngulės.   Thu Jul 10, 2008 6:18 pm

Nėse shejtani i mallkuar dėshton nė njė fazė, ai nuk dorėzohet dhe vazhdon tė orvatet edhe mė tej duke qėndruar nė rrugėt e tė mirave (punėve tė mira), ashtu siē pati pohuar: "...Pėr shkak se mė humbe mua, unė do t'u ulem atyre (do t'u zė pusi) nė rrugėn Tėnde tė drejtė! Mandej, do t'u sillem atyre nga para, nga prapa, nga e djathta dhe nga e majta e tyre, e shumicėn e tyre nuk do ta gjesh qė do tė Tė falėnderohen (tė besojnė)!" (Kur`an, 7: 16-17).
Kėto fjalė dėshmojnė pėr shtrirjen e madhe tė pėrpjekjeve tė tij pėr t'i ēudhėzuar bijtė e Ademit. Ai u vjen atyre (bijve tė Ademit) nga tė gjitha rrugėt: nga e djathta, nga e majta, nga para dhe nga prapa.
Pejgamberi alejhi selam ka thėnė: "Shejtani i mallkuar qėndron nė pritė pėr njeriun nė tė gjitha rrugėt e kėtij. Nė rrugėn e Islamit, i thotė: "A do tė bėhesh musliman dhe do ta braktisėsh fenė e tė parėve tė tu?". Nėse personi nuk i bindet, pra, nėse e pranon Islamin, ai, mė pas, do t'i dalė pėrpara nė rrugėn e hixhretit dhe do t'i thojė: "A do ta lėsh tokėn dhe qiellin tėnd? Nuk ėshtė e udhės tė bėsh kėshtu!". Nėse personi nuk i nėnshtrohet dhe e vazhdon rrugėn, i mallkuari do ta takojė nė rrugėn e luftimit nė rrugė tė Zotit dhe do t'i thojė: "A do tė shkosh qė tė luftosh dhe do ta lėsh pasurinė tėnde nė rrezik? Mos shko se mund tė vritesh dhe gruaja jote do tė gjejė bashkėshort tjetėr! (Nė njė transmetim tjetėr edhe: "...dhe fėmijėt tu do tė mbesin jetimė!)". Nėse personi nuk i bindet dhe vritet, i Lartėsuari do t'ia sigurojė tė drejtėn pėr tė hyrė nė Xhennet!" (Transmeton Ahmedi).
Madje, edhe nė buzė tė vdekjes, shejtani i mallkuar nuk e lė tė lirė besimtarin me tentimin e fundit pėr ta rrėnuar adhurimin jetėsor tė tij (besimtarit), prandaj Pejgamberi alejhi selam kėrkonte mbrojtje tek All-llahu i Lartėsuar prej shejtanit tė mallkuar: "...Kėrkoj mbrotje tek Ti (o All-llah) nga tė qenėt i ērregulluar nga shejtani i mallkuar nė prag tė vdekjes!..." (Transmeton Nesaiu).
Nė kėtė mėnyrė, pra, shejtani asnjėherė nuk do tė dėshpėrohet plotėsisht dhe do tė vazhdojė tė devijojė njerėz nga rruga e drejtė. Pra, ēdo njeriu i ėshtė vėnė njė shejtan qė e pėrcjell kahdo qė shkon, nė bazė tė hadithit tė Pejgamberit alejhi selam qė e argumenton kėtė ku thotė: "Ēdo njeri ka nga njė shoqėrues prej xhinėve dhe njė tjetėr prej engjujve!". Tė pranishmit thanė: "O i Dėrguari i Zotit! A edhe ti ke tė tillė?", ai ua ktheu: "Po, veēse xhini im ėshtė bėrė musliman dhe mė inkurajon vetėm pėr tė mirė!" (Transmeton Muslimi).

Arrow GenIus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shejtani nuk lodhet dhe ėshtė kembngulės.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Feja Islame-
Kėrce tek: