Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Lule nga kopshtet e Xhennetit.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Lule nga kopshtet e Xhennetit.   Thu Jul 10, 2008 6:35 pm

Lule nga kopshtet e xhenetit

A ke dėshirė qė tė jesh afėr Allahut ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Me afėr Allahut robi ėshtė kur ėshtė nė sexhde, shtoni pra lutjet ) Transmeton Muslimi

A dėshiron tė arrish shpėrblimin e haxhit ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Umreja nė ramazan ka shpėrblimin e njė haxhi ose sikur haxhin ta bėsh me mua ) Mutefekun Alejhi

A ke dėshiron tė posedosh njė shtėpi nė xhenet ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush e ndėrton njė xhami, Allahu ia ndėrton atij njė shtėpi nė xhenet ) Transmeton Muslimi

A dėshiron tė arish kėnaqėsinė e Allahut ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Me tė vėrtet se Allahu kėnaqet kur robi i tij e han hajen e tij dhe e falėnderon atė pėr atė haje, dhe e pinė pijen e tij dhe e falėnderon pėr tė ) Transmeton Muslimi

A dėshiron tė pėrgjigjet lutja jote ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Lutja nė mes ezanit dhe ikametit nuk kthehet ) Transmeton Ebu Davudi

A dėshiron qė tė shkruhet ty shpėrblimi pėr agjėrimin e tėrė vitit ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Agjėrimi i tri ditėve tė ēdo muaji, ka vlerėn e agjėrimit tė gjithė vitit ) Mutefekun alejhi

A dėshiron shpėrblime sikur kodrat ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush prezanton nė xhenaze deri sa tė falet e ka shpėrblimin me njė kijat, dhe kush prezanton deri sa tė varroset i ka dy kijrate, i ėshtė thėnė: E ēka ėshtė Kijrati? Ka thėnė: Sikur dy kodra tė mėdheja ) Mutefekun alejhi

A dėshiron tė shoqėrosh Pejgamberin alejhi selam nė xhenet ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
: ( Unė dhe ai qė pėrkujdeset pėr bonjakun (jetimin) jemi sikur kėta, dhe e ka bėrė me shenjė tė gishtave treguesit dhe tė mesmit ) Transmeton Muslimi


A dėshiron ta siguroje Pejgamberi alejhi selam xhenetin ty?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush mė siguron mua gojėn e tij dhe moralin e tij ia siguroj xhenetin atij ) Mutefekun alejhi

A dėshiron qė tė mos ndėrpritet puna jote pas vdekjes tėnde ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
: ( Me tė vėrtet se kur vdes biri i Ademit ndėrpritet puna e tij pos nga tri gjėra, Lėmosha, dituria e dobishme, apo fėmija i mirė i cili lutet pėr tė ) Transmeton Muslimi

A dėshiron thesar prej thesareve tė xhenetit ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Nuk ka rreth dhe forcė pos Allahut –La haula wela kuwete ila bilah- ) Mutefekun Alejhi

A dėshiron tė kesh shpėrblimin e faljes tėrė natėn ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush e fal Jacin me xhemat sikur me pas falur gjysmėn e natės, dhe kush e fal Sabahun me xhemat sikur me pas falur tėrė natėn ) Transmeton Muslimi

A dėshiron tė lexosh 1/3 pėr njė minutė ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kul huwellahu ehad peshon njė tė tretėn e Kuranit ) Transmeton Muslimi

A dėshiron ti rėndosh nė peshė tė mirat tua ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Dy fjalė tė lehta pėr gjuhėn tė dashura pėr Mėshiruesin tė rėnda nė peshore –Subhanellah we Bihamdihi dhe Subhanehallah el-Adhijm- ) Transmeton Buhari

A dėshiron tė shtohet furnizimi dhe tė zgjatet jeta ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush dėshiron qė ti shtohet furnizimi dhe ti shtohet jeta le tė i vizitoj tė afėrmit ) Transmeton Buhari

A dėshiron qė tė doje Allahu takimin tėnd ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush e donė takimin e Allahut, Allahu e donė takimin e tij ) Transmeton Buhari

A dėshiron qė tė ruaje Allahu ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush e fal Sabahun ėshtė nėn mbrojtjen e Allahut ) Transmeton Muslimi


A dėshiron qė tė qoje salavate mbi teje Allahu ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush mė qon mua njė salat i qon Allahu atij dhjet ) Transmeton Muslimi

A dėshiron qė tė ngrite Allahu ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Nuk ėshtė bėrė modest ndokush pėr Allah, pos tė e ngrit Allahu aze we xhel atė ) Transmeton Muslimi

A dėshiron qė tė larohesh prej zjarrit shtatėdhjetė vite ?
Ka thėnė i dėrguari alejhi selam:
( Kush agjėron njė ditė pėr hir tė Allahut, e largon Allahu atė nga zjarri shtatėdhjetė vite ) Mutefekun alejhi

Ue Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berekatuhu

Thotė ALlahu subhanehu ue teala:
{Elif, Lamė, Mimė. A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?"} (29:1,2)
{Thuaj: “Namazi im, kurbani im, jeta ime dhe vdekja ime janė thjesht pėr All-llahun, Zotin e botėve.} (6:162)

Arrow GenIus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lule nga kopshtet e Xhennetit.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Feja Islame-
Kėrce tek: