Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 A ndryshon Duaja Vendimin e Allahut?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
HarM
WebMaster
WebMaster
avatar

Number of posts : 177
Age : 24
Location : ne Softks.tk
Registration date : 09/07/2008

MesazhTitulli: A ndryshon Duaja Vendimin e Allahut?   Fri Jul 11, 2008 11:44 am

Falėnderimet i takojnė Allahut, paqja dhe bekimet e Tij qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij Muhamed, mbi familjen, mbi shokėt dhe mbi tė gjithė ata qė ndjekin rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.
Problemi qė ju preokupon nuk ėshtė njė caktim apo vendim i pandryshueshėm nė pėrgjithėsi. Fizionomia e njeriut vazhdimisht ndryshon; sa e sa raste kemi kur njeriu nė fėmijėri ka pasur tjetėr pamje dhe mė vonė ka ndryshuar, ėshtė bėrė mė i bukur ose anasjelltas. Kėshtu qė bėrja e lutjes pėr njė gjė tė tillė nuk ėshtė e ndaluar dhe ėshtė e mundur tė bėhet kjo formė e duasė.
Por, siē mund tė kuptojmė nga pyetja juaj, duket se jeni shumė e preokupuar me dukjen tuaj, gjė qė ju bėn tė mėrziteni. Vėrtet ėshtė e kuptueshme kjo brengė e juaja, posaēėrisht nėse do tė supozonim se jeni nė moshėn e adoleshencės. Sido qė tė jetė, psikologėt theksojnė se preokupimi i tė rinjve nė pėrgjithėsi me pamjen e tyre, posaēėrisht te vajzat, ėshtė njė pėrditshmėri. Madje nė kėtė periudhė tė jetės, edhe asaj vajze qė do tė ishte mė e bukura nė mesin e shoqeve tė saja patjetėr ndodh nganjėherė tė mos i pėlqejė dukja e saj dhe tė qėndrojė me orė tė tėra para pasqyrės duke shikuar veten.
Pa u zgjeruar ju kėshillojmė qė tė mos humbni kohė me kėto preokupime. Vėrtet bukuria dhe pamja tėrheqėse ėshtė njė karakteristikė e jashtme qė e dėshiron pothuajse ēdonjėri, por nė esencė nuk ėshtė ndonjė cilėsi prej sė cilės do tė pėrfitonte shumė prej saj vetė njeriu. Me fjalė tė tjera, ekzistojnė me dhjetėra cilėsi tė tjera tė cilat janė mė tė lavdėruara, mė tė mira, mė tė dobishme dhe ėshtė mė e mundshme qė njeriu tė karakterizohet prej tyre. Prandaj njeriu i cili ia do tė mirėn vetes duhet tė kujdeset pėr kėto veēori, tė kujdeset tė tentojė ta zbukurojė personalitetin e tij me kėto cilėsi tė larta. Lexo se ēfarė thotė i Dėrguari, paqja dhe mėshira e Allahut qofshin mbi tė: “Vėrtet Allahu i Lartėsuar nuk shikon fizionominė tuaj e as trupin tuaj, por shikon zemrat tuaja dhe veprat.” Shėnon Muslimi dhe tė tjerė.
Pastaj ju e dini gjithashtu se bukuria ėshtė diēka kalimtare dhe nuk ėshtė e pėrhershme. Nė fund, theksojmė edhe njė herė qė tė mos brengoseni me kėtė dhe mundohuni tė jeni e afėrt dhe e dashur te njerėzit me sjellje tė mira, bujari, personalitet fisnik, mendjemprehtėsi, etj.. Kėto janė mė tė fuqishme dhe mė thelbėsore nė futjen e dashurisė dhe nė krijimin e raporteve mė tė gjata dhe tė frytshme. Kurse bukuria nė shikim tė parė mund tė duket primare, por ndėrtimi i raporteve duke u mbėshtetur tek ajo nė shumicėn e rasteve ėshtė e dėshtuar.

Arrow erMal.I
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.softks.tk
 
A ndryshon Duaja Vendimin e Allahut?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Feja Islame-
Kėrce tek: