Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Ē`ĖSHTĖ POLITIKA?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Ē`ĖSHTĖ POLITIKA?   Fri Jul 11, 2008 5:51 pm

Njė djalosh shkon nė shtėpi dhe i thotė tė atit:
- Baba, nė shkollė na kėrkojnė njė pėrgjigje nesėr dhe ka mundėsi tė bėjmė hartim lidhur me kėtė temė.
Po ku ėshtė pyetja? Ēfarė kėrkojnė? pyeti babai.
- Ē' ėshtė politika Baba? ja, kjo ėshtė pyetja.
E ėma ndėrhyri menjėherė duke thėnė:
- Eh, mor bir, e gjithė bota politikėn e quan rrospi se ashtu ėshtė, dhe ti ashtu pėrgjigju nesėr mėsuesit.
I ati ndėrhyri menjėherė:
- Jo, moj grua, nuk ėshtė aq e thjeshtė sa e mendon ti! Pėrgjigja jote nuk ėshtė pėrcaktim i saktė qė the pėr politikėn.
- Po hė pra babi, mė trego, i tha djali.
- Pėr ta konkretizuar qė ti ta kuptosh mė saktė dhe qartė se ē’ ėshtė politika, po tė sjell shembull nė shtėpinė tonė. Unė si koka e shtėpisė jam qeveria, mami - Parlamenti, ti je populli, vėllai yt, gjashtė muajsh, ėshtė e ardhmja, kurse shėrbyesja jonė ėshtė klasa punėtore.
Unė pėrgjigjem pėr punėt e jashtme dhe tė brendshme, pėr gjithė nevojat e parlamentit, popullit dhe klasės punėtore. Merrem edhe me propagandėn pėr progresin e ardhmėrisė.
Mami ėshtė parlamenti, qė gjithmonė kėrkon nga qeveria, pėr tė plotėsuar nevojat e popullit.
Ti, si popull, kėrkon si nga parlamenti, e si nga qeveria. Klasa punėtore mban shtetin nė pėrgjithėsi, duke filluar nga ty si popull e nė shėrbim tė parlamentit, sidomos tė qeverisė. Tė gjithė bashkė mendojmė pėr brezin e ardhmėrisė.
Nė mbrėmjen e asaj dite, nė shtėpi erdhėn disa mysafirė, kėshtu qė djali u detyrua tė flinte me vėllain e vogėl nė njė dhomė. Gjatė natės, i vogli filloi tė qante, kishte nevojė pėr tė ndėrruar pelenat. Meqė vėllai mė i madh nuk dinte ēfarė t’i bėnte, vajti te dhoma e prindėrve dhe trokiti lehtė. Meqė asnjė nuk po pėrgjigjej, hapi derėn ngadalė dhe sheh, qė e ėma po flinte nė njė gjumė tė thellė. Tė qarat e vėllait vazhdonin dhe ai mendoi tė shkonte tė thėrriste shėrbyesen se dhe babai nuk qenka kėtu duket se po flinte me mysafirėt me njė dhomė. Kėshtu bėri. Vajti nė dhomėn e shėrbyeses, trokiti lehtė nė derė, por pa pėrgjigje. Hapi derėn ngadalė, kur sheh babanė nė krevat me shėrbyesen. I llahtarisur u kthye nė dhomė. U mundua tė merrej me tė vėllain, por mė kot se nuk dinte ēfarė t’i bėnte. Nė mėngjes, para se tė ikte pėr nė shkollė, i ati, me autoritet, e pyeti nė sy tė mysafirėve:
- Hė, bir, pa mė thuaj ē’ ėshtė politika?
Djali buzėqeshi duke e shkuar nė sy u pėrgjigj duke i theksuar fjalėt:
- Qeveria shkėrdhen klasėn punėtore, parlamenti ia ka rras gjumit, populli herė te
qeveria, herė te parlamenti, askush nuk ia vė veshin dhe ardhmėria ngeli me pelenat mbushur me m…


_________________
Popujt qė pajtohen me robėrinė e meritojnė shuarjen nga faqja e dheut.

Arrow GenIus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sirena
V.I.P
V.I.P


Number of posts : 38
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: Ē`ĖSHTĖ POLITIKA?   Sun Nov 02, 2008 12:52 pm

shshsh shum mir
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
SelaNumber of posts : 50
Registration date : 01/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ē`ĖSHTĖ POLITIKA?   Sun Nov 02, 2008 4:43 pm

O ermal kur e pava titullin e temes Ē`ĖSHTĖ POLITIKA? bash deshta me e postu qet barcolet
hehehhehehehe shum me pelqen hahhahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ē`ĖSHTĖ POLITIKA?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ē`ĖSHTĖ POLITIKA?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Shkenca Politike dhe Politike Aktuale-
Kėrce tek: