Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
November 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Demokracia [mendimi im per demokracine]

Shko poshtė 
AutoriMesazh
sheta
Moderator
Moderator


Number of posts : 4
Registration date : 19/07/2008

MesazhTitulli: Demokracia [mendimi im per demokracine]   Sat Jul 19, 2008 1:18 pm

Fjala demokraci rrjedh nga fjala greke demos=popull dhe cratia=sundim.
Mendoj qe shumica e njerzve e keqkuptojne kete fjale, pasi qe mendojne qe ne demokraci "gjithkush mund te bej cfare te doje". Ky eshte gabimi me i madh dhe ndoshta njeri nder faktoret qe ndikon qe ne disa vende te mos funksionoje ky sistem.Ne demokraci sundon populli dhe vota e tij, por pasi qe ai nuk mund te marr pjese drejtperdrejt ne shume ceshtje atehere ai duhet t'i zgjedh perfaqesuesit e tij permes votes se lire. Kjo lloj demokracie permes zgjedhjes se perfaqesuesve permes popullit quhet demokraci perfaqesuese.
Ekziston edhe nje lloj tjeter i demokracise ne te cilen populli merr pjese drejtperdrejt ne shume ceshtje te rendesishme per vendin e tij. Kjo lloj demokracie quhet demokraci e drejtperdrejt. Format kryesore ne te cilat manifestohet kjo lloj demokracie jane:plebishiti, referendumi etj.
Arrowsheta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sirena
V.I.P
V.I.P


Number of posts : 38
Registration date : 31/10/2008

MesazhTitulli: Re: Demokracia [mendimi im per demokracine]   Sun Nov 02, 2008 12:40 pm

shum mir gracias
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
SelaNumber of posts : 50
Registration date : 01/11/2008

MesazhTitulli: Re: Demokracia [mendimi im per demokracine]   Sun Nov 02, 2008 5:31 pm

bravo sheta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
OwneR
WebMaster
WebMaster
avatar

Number of posts : 155
Age : 25
Location : USA
Registration date : 14/03/2009

MesazhTitulli: Re: Demokracia [mendimi im per demokracine]   Thu Apr 23, 2009 1:35 pm

aii spo kam nerva me lexu ;P
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
OwneR
WebMaster
WebMaster
avatar

Number of posts : 155
Age : 25
Location : USA
Registration date : 14/03/2009

MesazhTitulli: Re: Demokracia [mendimi im per demokracine]   Thu Apr 23, 2009 1:36 pm

Por gjithsesi FLM
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Demokracia [mendimi im per demokracine]   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Demokracia [mendimi im per demokracine]
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Demokracia nė Veprim" jep rezultatet preliminare
» Fadil Demaku: Demokracia primitive kosovare; O loptė e mia ma t'mirat n'katun

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Shkenca Politike dhe Politike Aktuale-
Kėrce tek: