Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING

[www.softks.1forum.biz] www.softks.net.ms
 
ForumForum  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  Kontakto Kontakto  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigation

OFERTA

HACKING

TUTORIALS

EXPLOIT

INTERNET

CRACZ AND SERIALZ

WAREZ

PRODUKTET TONA

FEJA ISLAME

Tema Fundit
» POEZI QESHARAKE DASHURIE
Sun May 06, 2012 3:30 am nga sweet.love

» WWW.RKS.AL
Thu Nov 04, 2010 4:31 pm nga edy007

» wWw.Dardania.com
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» mir se vini
Thu Sep 02, 2010 2:43 am nga TiGrI_GV

» Kerkojme V.I.P dhe Moderator
Tue Aug 24, 2010 9:02 pm nga leeni

» Disa E-mail hacked amerikane me passworda
Tue Aug 24, 2010 8:54 pm nga leeni

» bLloko fb dikujt
Tue Aug 24, 2010 8:51 pm nga leeni

» Konkuro per V.I.P
Tue Aug 24, 2010 8:47 pm nga leeni

» Userbar Te Softks.Tk Per Signature
Fri Aug 20, 2010 4:59 pm nga leeni

» rbd-ks.forumotion.com :::Regjistrohuni plz....
Fri Aug 20, 2010 4:50 pm nga leeni

» www.KDG-Crew.eu - Kosova Defacers Group - Regjistrohuni
Fri Aug 20, 2010 10:06 am nga leeni

» Prezantimi Ketu
Thu Aug 19, 2010 10:17 pm nga leeni

» Prezantohu tani posto
Thu Aug 19, 2010 10:12 pm nga leeni

» Hacko PC Dikujna Permes Msn ?
Thu Aug 19, 2010 9:57 pm nga leeni

» Merr pass ne msn shume lehte
Sun Jul 25, 2010 1:21 pm nga hamdi seniku

» Internet Calls [New softfware]
Tue Jun 29, 2010 9:57 pm nga saimiri

» Dergoni SmS Falas.
Tue Jun 29, 2010 9:53 pm nga saimiri

» erdha kam qene i regjistruar por nuk po mundem ta gjej passin
Tue Jun 29, 2010 8:33 pm nga saimiri

» Mjeksia-Grup
Sat May 08, 2010 4:05 pm nga X-persoN

» Joomla Exploit
Fri Apr 30, 2010 11:39 pm nga Vizitor

Top posters
HarM
 
OwneR
 
Sela
 
sirena
 
berati123
 
leeni
 
fiki
 
bujari
 
vaLdrin.I
 
sheta
 
Sondazh
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Partneret

KDG-Crew.eu


Share | 
 

 Kompjuteri Si Mjet Pėr Largim Nga Duhani !!!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Kompjuteri Si Mjet Pėr Largim Nga Duhani !!!   Sat Jul 26, 2008 6:26 pm

KOMPJUTERI SI MJET PER LARGIM NGA DUHANI


Kompjuteri eshte bere pjese kryesore e ndermarrjeve te medha, qe nga Interneti e deri te udheheqja me fluturaket astronautike. Raporti me i ri tregon se kompjuteri mund te kete rol me te rendesishem edhe ne ndermarrjet personale, sic eshte largimi nga duhani. Raporti nga Universiteti i Pitsburgut tregon se programi per largim nga duhani, i cili inkuadron edhe camĀ­cakezin nikotinik dhe i cili eshte i pershtatur per nevoja personale, mund te shtoje sigurine per largim te perhershem nga duhani.
Hulumtuesit kane zbuluar se duhanxhinjte qe kane perdore programin "SmithKline BeeĀ­chamĀ­'s Committed Quitters ProĀ­gram" (CQP) kane pasur per 50 perqind rezultate me te mira sesa ata qe kane perdore vetem camcakez dhe kasete (grupi UG). Rezultatet e hulumtimit jane botuar ne revisten "Archives of Internal Medicine".
Hulumtimin e ka financuar "SmithKline BeeĀ­cham Consumer Healthcare", qe prodhon camcakezin nikotinik "Nicorette" dhe flasterin nikotinik "Nico Derm CQ". "Comitted Quitters Program" ne te vertete eshte material i formesuar ne menyre kompjuterike i cili njerezve u ndihmon qe me lehte te largohen nga pirja e duhanit nepermjet "NicoĀ­rette"-s, pohon autori kryesor i hulumtimtit, dr. Saul Shiffman. "Duke iu shmangur qasjes se barabarte, CQP formeson materialin ne pajtim me nevojat personale te cdo duhanxhiu", thekson dr. Shiffmani.
Shiffmani dhe koleget e tij krahasuan rezultatin e CQP-se me materialet standarde te cilat perbejne audiomateriale, camcakeza dhe udhezime. Ne testim moren pjese 3.600 duhanxhinje, e autoret vleresuan edhe rezultatet e thirrjes nxitese telefonike prej atyre te grupit CQP.
Individet qe kane shfrytezuar CQP-ne dukshem me shpesh kane apstenuar sesa ata qe jane sherbyer me metoda standarde edhe pas 6 dhe 12 javesh, tregojne rezultatet.
"Programi ka ndihmuar qe numri i duhanxhinjve te zvogelohet per 50 perqind, qe ishte befasi e kendshme", tha dr. Shiffmani. "Na befasoi fakti se ky program eshte treguar njelloj i suksesshem edhe te meshkujt edhe te femrat, edhe tek ata te cilet kane pire shume pak, si dhe tek ata qe kane qene te sigurte se do ta lene duhanin dhe ata qe nuk e kanƫ bere kete", theksoi dr. Shiffman.

Exclamation GenIus.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kompjuteri Si Mjet Pėr Largim Nga Duhani !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Soft Kosovo Team www.softks.net.ms - LIDHUNI ME NE - IT AND HACKING :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Shkencė / Kuriozitete-
Kėrce tek: